- - - - -
-
-
-
-
- - -
-
Gmina Michałowice -
Aktualności - Zaproszenia - Komunikaty - Teleadresy - Sondy - Inwestycje
- - - - - -
- - - - - -
- -
- -
-
-
Data: 08.09.2010 r., Imieniny: Marii, Radosława
-
-
-
-
-
Foto -
- - - - - - -

Informujemy

W dniu 13.09.2009r. w przedterminowych wyborach Krzysztof Grabka został wybrany Wójtem Gminy Michałowice.
więcej


Wójt przyjmuje interesantów w poniedziałki,
piętro I pok.17 w godzinach:
10:00-15:00 oraz 17:00-18:00
ZAPISY W SEKRETARIACIE I PIĘTRO POK. 16
- -
Herb Gminy Urząd Gminy Michałowice
ul. Raszyńska 34
05-816 Michałowice
tel./fax: (22) 723-81-78
(22) 723-93-[32 i 35]
sekretariat@michalowice.pl
Identyfikator Gminy: 1421042
Nr r-ku budżetu:
16 8004 0002 2007 0009 0623 0001
Godziny pracy:
poniedziałek: 9.00 - 17.00
wtorek - piątek: 8.00 - 16.00
Informacje kontaktowe
- -
Wyróżnienia dla Gminy
-
BIP Biuletyn Informacji Publicznej
http://bip.michalowice.pl

Informacje dotyczące podziału gminy -> Więcej <-
-
-
-
-
-
-
-
-
o Prezentacja gminy
-
o Jak załatwić sprawę
-
o Gmina Przyszłości
-
o Prognoza rozwoju gminy
-
o Ochrona Środowiska
-
o Dotacje Unijne dla Firm
-
o Nasze Zwierzaki
-
o Mapa Gminy
-
o Vico nel Lazio
-
o Warto zajrzeć na
  o Społeczność Komorowa
  o Biblioteka Michałowice
  o Biblioteka w Komorowie
  o Ośrodek Zdrowia
w Michałowicach
-
o Praca
-
o Raporty i Informacje budżetowe
-
o Obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego
-
o Podział Gminy Michałowice















-
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Maja Olszewska wicemistrzynią Polski juniorów w pływaniu!!!
(Zam: 27.01.2010 r., godz. 10.01)

Maja Olszewska, znakomita pływaczka naszej gminy, po raz kolejny pokazała się z jak najlepszej strony. W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów - 15 lat, które odbyły się w Katowicach w dniach 22-24.01.2010 r. zdobyła srebrny i brązowy medal. Gratulujemy.

Maja jest mistrzynią w stylu grzbietowym. Na mistrzostwach w Katowicach zajęła II miejsce na dystansie 200 m., III - 50 m. oraz IV- 100 m. Nie są to pierwsze mistrzostwa Mai i wysoko zajęte pozycje. W 2009 roku uczestniczyła w letnich i zimowych mistrzostwach Polski. Zimą uplasowała się w czołówce, zajmując następujące miejsca : III – dystans 100 m. IV – 50 m. oraz VIII - 200 m. Zaś latem - III miejsce na 200 m., IV – na dwóch dystansach 50 i 100 m. Maja corocznie uczestniczy także w mistrzostwach Warszawy, letnich i zimowych, w których jest niedopokonania w swoim roczniku (1995 rok), wygrywając i zdobywając złote medale.

Wszystkie te wyniki poparte są ciężką i sumienną pracą Mai.
Maja nauczyła się pływać w 3 klasie szkoły podstawowej, gdy miała 9 lat. Obecnie trenuje 5 razy w tygodniu oraz w soboty, w klubie UKS Skalar, pod okiem Artura Przywary.
W tygodniu wstaje o 5.30, by już o 6:30 trenować 1,5 h na warszawskim basenie. Następnie czekają ją zajęcia szkolne. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor ma tak ułożony plan, aby jak najmniej tracić zajęć. Po południami udaje się na kolejny półtoragodzinny trening. Maja, jak każdy uczeń II klasy gimnazjum, musi jeszcze odrobić lekcje i pouczyć się, gdyż klasówki i odpowiedzi w szkole jej nie omijają. Mimo opuszczania lekcji, ze względu na zgrupowania, Ma dobre wyniki w nauce i stara się nadrobić wszystkie zaległości. Dodatkowo uczęszcza na lekcje z języka angielskiego, także jej plan jest wyjątkowo napięty.
Maja nie jeździ na wycieczki i nie uczestniczy w wyjściach szkolnych, jeśli te kolidują z jej treningami. Całe jej życie skupione jest wokół pływania, ale to dzięki temu już od 12 roku życia jest w mazowieckiej i narodowej kadrze, dla poszczególnych grup wiekowych.

Oczywiście we wszystkich zmaganiach pływackich pomagają i wspierają ją rodzice, którzy nie tylko przeżywają każdy start córki i emocje z nim związane, ale także codziennie rano wożą ja na basen, zapewniają profesjonalny sprzęt dla pływaków i razem jeżdżą na zgrupowania.

Nazwisko Mai Olszewskiej pojawi się prawdopodobnie jeszcze niejednokrotnie na stronach www gminy Michałowice. Cieszy z jednej strony jej wielki talent, z drugiej zaś zapał i zaangażowanie do sportu, jakim w jej przypadku jest pływanie.

Katarzyna Stygińska






Maja Olszewska







Maja Olszewska - pierwsza z prawej

Opublikowane przez: Katarzyna Stygińska

- -
-
-
-
Odwiedzin: 499 
-
-
-
© 2005-2007 Urząd Gminy Michałowice