Inwestycje na finiszu
523Budynek uzyskał Certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej (zamieszczamy poniżej). Oznacza to, że obiekt cechuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz przy jego budowie zastosowano szereg rozwiązań, który będzie minimalizował zużycie energii.
W całym budynku zastosowano wentylację mechaniczną z rekuperacją (systemem umożliwiającym na dostarczenie świeżego powietrza i usunięcie zużytego wraz z zanieczyszczeniami) i odzyskiem ciepła. Badania przeprowadzone przez ekspertów Centrum potwierdziły bardzo dobrą szczelność obiektu, przy równoczesnej wysokiej jakości wewnętrznego mikroklimatu. Obudowa zewnętrzna budynku (ściany, dach, podłoga, okna i drzwi) spełniają energooszczędne parametry ochrony cieplnej. Ponadto cześć energii elektrycznej, dzięki wykonaniu instalacji fotowoltaicznej, będzie pozyskiwana z energii słonecznej. Budynek jest zaopatrywany w ciepło za pomocą pompy ciepła oraz dostosowanej do niej instalacji grzewczej.
Świetlica powstała na gminnej działce, przy skrzyżowaniu ulic: Czeremchy i Pruszkowskiej, nieopodal granickiego placu zabaw. Budynek jest jednokondygnacyjny, z poddaszem, na którym znajduje się m.in. zaplecze techniczne. Powierzchnia użytkowa wynosi 186,5 m2. Największą jej część, 122,2 m2, stanowi wielofunkcyjna sala. Pozostała powierzchnia została przeznaczona na zaplecze - toalety, kuchnię, szatnię i magazyn. Obiekt w całości jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Do budynku przylega drewniany taras. Na terenie wokół świetlicy zamontowano m.in. ławki i stojaki na rowery.
Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe, które z pewnością zostaną wkrótce zakończone, a świetlica będzie gotowa przed uroczystym otwarciem, 5 czerwca 2016 r. Inwestycję realizowała firma ABAKUS sp z o.o.Inwestycje
Niedawno zakończyły się przebudowy ulic w Komorowie, Klonowej i Lipowej. Ulice zostały poddane wymianie nawierzchni, odwodnieniu i odnowieniu pobocza. Powody do zadowolenia mogą mieć także korzystający z ul. Głównej sołectwie Komorów. Właśnie kończą się prace związane z II etapem przebudowy drogi, przebiegającej przez atrakcyjne rekreacyjnie tereny nad zalewem. W ramach prac na odcinku 534 metrów została wymieniona nawierzchnia, pojawiły się także nowe krawężniki, odwodnienie, a pobocza zyskały nowe oblicze. Inwestycje przeprowadziła firma „FAL-BRUK” Sp. z o.o. sp. k. Warszawa.
Na finiszu jest I etap przebudowy ulicy Warszawskiej w Granicy – na północnej stronie drogi została ułożona nawierzchnia z kostki betonowej na długości ponad 800 metrów oraz odwodnienie. Wykonawcą jest Zakład Usług Terenowych Budowlanych i Porządkowych „MARGOT” z Warszawy. Prace zostaną zakończone do końca maja.