Projekt RUSZ GŁOWĄ
65Działania obejmują warsztaty fotografii cyfrowej, projekt i realizację gry terenowej skierowanej do mieszkańców gminy oraz spotkania z grami planszowymi, które mają być alternatywą dla gier komputerowych.
Grupę stanowi 11 gimnazjalistów, którzy pełni zapału i zaangażowania wykonują zdjęcia, poszukują ciekawostek o swojej „małej ojczyźnie”, dobrze się bawią wymyślając konkurencje w grze terenowej i z wypiekami na twarzach wygrywają, czasem przegrywają i kooperują podczas planszowych rozgrywek.
30 maja w ramach Dnia Sportu Zespołu Szkół w Michałowicach, młodzież przeprowadziła grę terenową wśród uczniów klas IV SP, którą samodzielnie wymyśliła. Konkurencje wymagające sprawności fizycznej przeplatały się z ciekawostkami o naszej gminie. Dzięki temu dzieci poznały lepiej środowisko, w którym mieszkają.
14 czerwca uczestnicy projektu współrealizować będą Rodzinne Podchody Michałowickie organizowane przez Wójta Gminy Michałowice, Sołectwo Michałowice Wieś oraz Radę Osiedla Michałowice. Tego samego dnia na terenie szkoły w Michałowicach, nastąpi otwarcie wystawy zdjęć, które zostały wykonane podczas trwania projektu.
Projekt RUSZ GŁOWĄ realizowany jest przez Fundację ART Aktywni Razem Twórczo z Opaczy Kolonii, współfinansowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Ogromną pomoc w realizacji wszystkich celów oferuje Zespół Szkół w Michałowicach, za którą bardzo dziękujemy.
Dorota Klee-Adamowicz - koordynator projektu
Grupa „RUSZ GŁOWĄ” (w sumie 11 osób) spędziła ze sobą pół roku szkolnego, poznając swoją gminę i rozwijając swoje zainteresowania, odkrywając tajniki sztuki fotografii i zalety gier planszowych. Projekt, którego celem jest rozwijanie zainteresowania grami planszowymi i fotografią, które niestety zanikają w dobie komputerów i różnych konsol, pozwolił nam spędzić czas wśród kolegów i koleżanek oraz dobrze się bawić. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nieoceniona pomoc koordynatorki Pani Doroty Klee-Adamowicz, Pana Adam Adamowicza (gry planszowe) oraz Pana Konrada Wereszczyńskiego (fotografia cyfrowa). Wprawdzie projekt dochodzi już do samego końca, ale przyjaźnie i wspomnienia zostaną już z nami na zawsze. Wszyscy cudownie razem spędzili czas i na pewno się nie nudzili.
Aleksandra Trendak – uczestniczka projektu