Bezpłatne porady psychologiczne
198Szanowni Mieszkańcy,
ten list jest moją osobistą prośbą do Państwa.
Nasze życie od 11.03.2020 roku bardzo się zmieniło.
Ze względów na panujące zagrożenie koronawirusem wiele osób pozostaje w domach. Bardzo ograniczyliśmy spotkania towarzyskie. Dzieci nie chodzą do szkoły, nie uczęszczają na zajęcia dodatkowe, nie grają w piłkę, ani nie jeżdżą na rowerach. My nie spotkamy się w sklepach, bądź na skwerach w naszych miejscowościach.
Ten trudny czas jednak minie. Nie traćmy nastroju.
A, jeśli czujemy, że zaczynamy się w tej sytuacji gubić, że zaczyna nas przerastać i doskwiera nam ponad miarę, to wesprzyjmy się rozmową telefoniczną z przyjacielem lub skorzystajmy z poradnictwa psychologicznego. Jest ono świadczone nieodpłatnie przez zatrudnionych przez gminę specjalistów psychologii i psychoterapii. Szczegóły na ulotce.
Wyciągnijmy też pomocną dłoń do innych. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Policją chcemy pomóc osobom doświadczającym przemocy w domu. Chcemy, by pomimo izolacji nie czuły się bezradne. Czasami takie osoby potrzebują impulsu do działania, czasami dobrego słowa, czasami pożyczyć telefon – PROSZĘ BĄDŹMY CZUJNI, dbajmy o siebie nawzajem.
Małgorzata Pachecka
Wójt gminy Michałowice
Zobacz także
najnowsze wytyczne wydane przez Ministra Edukacji wspólnie z Ministrem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym nakładają na dyrektorów szkół i samorządy nowe zadania związane ze stopniowym otwieraniem placówek oświatowych dla dzieci i młodzieży. Każdy z Państwa może wyrobić sobie własne zdanie na ten temat czytając wytyczne.
w wielu rejonach naszej gminy zasięg LTE jest bardzo słaby, przez co szczególnie w czasach telepracy i zdalnego nauczania, jakość sygnału nabiera szczególnego znaczenia. Dobra jakość sygnału to wygoda pracy, bez zrywanych połączeń i długotrwałej transmisji danych.
wczoraj niespodziewanie dowiedzieliśmy się wszyscy, że można już otwierać przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom placówek oświatowych. Otwarte oddziały mają pełnić funkcję opiekuńczą dla dzieci, których rodzice bezwzględnie muszą stawić się w pracy.