Andrzejki w Suchym Lesie
198Wieczór andrzejkowy w Suchym Lesie zorganizowały panie z Koła Kreatywnych Pań. Jest to, jak na razie, organizacja nieformalna, której celem jest aktywizacja mieszkańców do wspólnego działania na rzecz miejscowości jak również integracja mieszkańców.
Spotkanie andrzejkowe zorganizowane zostało w świetlicy, która wciąż dla mieszkańców Suchego Lasu jest wielką atrakcją. Fakt, że mają miejsce, gdzie mogą się spotkać ma ogromne znaczenie. Impreza miała charakter składkowy. Organizatorki przygotowały stoły, a mieszkańcy zapełnili je wspaniałymi potrawami. Muzykę przygotowali panowie – największe przeboje muzyki pop były puszczane z komputera. Zabawa trwała kilka godzin.
Oddanie świetlicy do użytku mieszkańców wpłynęło na ożywienie i uaktywnienie się wielu osób. Kilka miesięcy temu powstało Koło Pań Kreatywnych. Tworzą je: Dorota Seń - przewodnicząca Koła, Iwona Ciemińska - zastępca przewodniczącej i Agnieszka Sztyk - skarbnik. 19 października panie zorganizowały spotkanie kulinarne pod tytułem: Dzień rybny. Podczas spotkanie były przygotowywane potrawy: łosoś w galarecie oraz sushi. Ciekawym punktem tego wieczoru było dekorowanie stołu oraz przygotowanie potraw – przystawek, które jednocześnie stanowią element zdobiący stół. Również podczas zabawy andrzejkowej można było podziwiać i kosztować potrawy stanowiące także ozdobę stołu.
14 grudnia organizatorki z Koła zapraszają wszystkich mieszkańców Suchego Lasu do wzięcia udziału w spotkaniu podczas którego robione będą ozdoby świąteczne: stroiki, bukiety świąteczne. Warsztaty prowadziła będzie pani Marzena Michalak, mieszkanka Suchego Lasu, która w Komorowie prowadzi kwiaciarnię Zieloni mi.
Mieszkańcy włączeni w działania Koła spotykają się raz w miesiącu, zwykle w każdy trzeci piątek miesiąca. Regularnie odbywają się również zajęcia plastyczne dla dzieci. Są organizowane w każdą sobotę o godz. 10, prowadzi je Artur Michalak – pomysłodawca i inicjator. Zajęcia prowadzi również Paulina Kiszel. W czasie zajęć plastycznych dzieci tworzyły herb Suchego Lasu. Młodsze dzieci uczestniczące w warsztatach rysują, kolorują i tworzą ciekawe wycinanki. Dla organizatorów bardzo ważny jest aspekt integrowania mieszkańców. Szczególnie istotne jest, aby mieszkańcy, którzy mieszkają od niedawna w Suchym Lesie mieli poczucie, że zawsze, jeśli tylko mają chęć, mogą i powinni, włączać się w życie miejscowości.
Warto dodać, że wszystkim tym działaniom patronuje Edward Chruściak - sołtys Suchego Lasu, który jest nie tylko "dobrym duchem" integracji mieszkańców, ale przede wszystkim społecznikiem włączonym w wiele konkretnych spraw mieszkańców.