Dni Gminy Michałowice 2023 - Festyn Rodzinny i koncert Ørganka
402Już od wczesnych godzin popołudniowych, w niedzielę 3 września, tereny pomiędzy ul. Sportową i Szczęśliwą w Granicy wypełniały tłumy mieszkańców naszej gminy. A skoro ul. Sportowa i Szczęśliwa to okazji do aktywnego i radosnego wypoczynku było co niemiara.
W wyznaczonych strefach na odwiedzających czekały liczne warsztaty, gry i zabawy. Na stoisku KGW „Michaśki” odbywała się wyprzedaż garażowa, KGW „Dziewczyny z Komorowa" przygotowało warsztaty robienia bransoletek i ozdobnych osłonek, a KGW „Pęciczanki” zapraszało na warsztaty aromatycznych poduszek.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowicach także zapraszały do swoich stoisk. Można było poczytać książkę, własnoręcznie pomalować ekotorbę na zakupy lub zaprojektować oryginalną koszulkę.
Sąsiadujące z piknikiem boisko także zapraszało do siebie na lekcje strzeleckie i treningi piłkarskie z trenerami UKS Jaguar Michałowice. Zresztą okazji do biegania, skakania i bujania tego dnia w Granicy było znacznie więcej m.in. na dmuchańcach, eurobungee, byku rodeo, torze kartingowym, ściance wspinaczkowej i trzech przesympatycznych kucykach.
Na chwilę wytchnienia zapraszała mała scena, na której wystąpił Teatr Lalek Pinokio, a także zespół akrobatyczny i karatecy z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.
Natomiast w strefie zlokalizowanej naprzeciwko małej sceny znajdowały się stoiska rękodzielników, którzy oferowali swoje produkty.
Moc atrakcji i aktywności sprawiały, że nie można było również pominąć strefy gastronomicznej, gdzie na głodnych i spragnionych czekały grillowane pyszności i najlepsza na świecie grochówka, przygotowana przez naszych strażaków z OSP Nowa Wieś, którzy także dbali o bezpieczeństwo uczestników pikniku. Podobnie jak policjanci z Komisariatu w Regułach.
Z biegiem czasu emocje rosły, ale nic w tym dziwnego, ponieważ gwiazdą obchodów Dni Gminy Michałowice był Zespół ØRGANEK, który także w naszej gminy ma rzeszę fanów. Tuż po godz. 20.00 na koncert zaprosiła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka i tak rozpoczął się wielki finał największej zabawy tego lata.
Zespół ØRGANEK powstał w 2013 roku z inicjatywy jego lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów.
Skład formacji tworzą ponadto basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty, z których pochodzą takie utwory jak "Głupi ja" czy "Missisipi w ogniu". Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO. Dotychczas zespół zagrał kilkaset koncertów w Polsce i poza granicą, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.
Koncert w Granicy dostarczył fanom twórczości Tomasza Organka wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.
Jeszcze długo po koncercie publiczność miała okazję na rozmowę i pamiątkowe zdjęcie z artystą. Co bez wątpienia było nie lada atrakcją i solidną dawką emocji kończącą udane obchody Dni Gminy Michałowice.
W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, w szczególności:
- Kołu Gospodyń Wiejskich "Pęciczanki",
- Kołu Gospodyń Wiejskich "Michaśki",
- Kołu Gospodyń Wiejskich "Dziewczyny z Komorowa"
- Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie,
- Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowicach i filii w Nowej Wsi,
- OSP Nowa Wieś,
- UKS Jaguar Michałowice,
- UKS FC Komorów,
- karatekom z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin,
- policjantom z Komisariatu Policji w Michałowicach
- oraz rękodzielnikom.
Zobacz także
(sobota, 14 września, godz. 14:00).
(niedziela, 15 września, godz. 19.30).
(niedziela, 3 września, godz. 20.00)
(niedziela, 3 września, godz. 14.00)