Festyn Dni Gminy Michałowice
1401Działania w ramach festynu były zlokalizowane w różnych miejscach. Najwięcej uwagi przyciągała oczywiście scena, na której występowały dzieci i młodzież z gminnych przedszkoli i szkół w Nowej Wsi, Komorowie i Michałowicach. Wystąpił również chór seniorów z Michałowic „Michałowiczanka”, a także zespoły wokalne z Opaczy-Kolonii „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”. Poza sceną, przez cały czas szczudlarze rozdawali dzieciom kolorowe balony. Na boisku były dmuchane zamki, trampoliny, ścianka wspinaczkowa, stanowiska do gier planszowych i zajęć z robotyki, a także wielu zabaw sportowych, tj. strzelanie z łuku, rzucanie do celu, mini siłownie. Wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchane kule – piłki (bumper ball). Zabawa polegała na tym, aby będąc w nadmuchanej kuli grać w piłkę nożna. Dzieci świetnie się bawiły. Nie zabrakło także malowania buziek i zdobienia brokatowymi tatuażami. W stanowiskach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej najmłodsi mogli uczestniczyć m.in. w zajęciach plastycznych, nauce żonglerki piłeczkami, chustami i talerzami, kręceniu różnych stworów z balonów czy puszczaniu wielkich baniek mydlanych. W namiocie osiedla Granica była fotobudka, gdzie chętni robili sobie wspaniałe, polaroidowe zdjęcia. Natomiast w stanowisku michałowickiej biblioteki można było podziwiać stare motocykle.
Ważnym momentem imprezy było wręczenie nagród: w turnieju tenisa ziemnego Mazovia Cup, w turnieju piłkarskim gminnych szkół, w zmaganiach rodzinnych czy rozgrywkach w plażową piłkę siatkową. Warto dodać, że w czasie trwania festynu, zostały zorganizowane wystawy. Przy scenie uczestnicy mogli podziwiać prace mieszkańców powstałe podczas warsztatów rysunku i malarstwa, które zostały zorganizowane przez sołectwo i osiedle Michałowice. Natomiast nieopodal w szkole zorganizowany został wernisaż malarski zatytułowany „Gmina Michałowice – cztery pory roku”. Prezentowane były obrazy olejne artystów, dla których inspiracją były uroki przyrody i architektury gminy Michałowice.
Wielkie zainteresowanie wzbudził pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka, który trenuje trail rowerowy od ponad 15 lat. Bardzo licznie zgromadzonej publiczności zaprezentował połączenie skoków na rowerze ze sztuką cyrkową, taką jak żonglerka, i skokami wzwyż. Swoimi pokazami wzbudził wielki podziw i liczne emocje.
Swój taneczny kunszt zaprezentowali zawodowcy, reprezentanci Polski: Aleksandra Piszczek i Jarosław Biernat (mieszkaniec naszej gminy), którzy zatańczyli tańce standardowe oraz latynoamerykańskie. Uczestnikom festynu przybliżali każdy z nich, opowiadając krótką historię.
W tym roku obchodzimy w Polsce 25. rocznicę istnienia samorządu terytorialnego. W 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do rad gmin. One przywróciły demokratyczny samorząd, umożliwiły lokalnym społecznościom działania zgodne z ich potrzebami i oczekiwaniami. Krzysztof Grabka, wójt gminy, oraz Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, upamiętniając tę rocznicę, zaprosili mieszkańców na wspaniały jubileuszowy tort. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele powiatu pruszkowskiego: Zdzisław Sipiera, starosta, Krzysztof Rymuza, wicestarosta, Dariusz Nowak, wiceprzewodniczący rady, Zarząd Wspólnoty Gruntowej Wsi Granica, a także obecni i byli radni gminy Michałowice oraz jednostek pomocniczych i organizacyjnych gminy. Została przygotowana także wystawa fotograficzna pokazująca 25 lat historii samorządu terytorialnego w gminie.
Festyn prowadzili członkowie kabaretu „Weźrzesz”, którzy zaprezentowali także swój występ kabaretowy. Skecze i scenki rodzajowe w ich wykonaniu bawiły zgromadzoną publiczność.
Na zakończenie uczestnicy festynu mogli posilić się znakomitą strażacką grochówką.
A potem był czas na gwiazdę wieczoru. Wystąpiła znana, szczególnie młodym fanom, gwiazda muzyki rozrywkowej, Ewa Farna. Jej występ wzbudzał ogromny entuzjazm i radość. Niektórzy jej fani przybyli na koncert kilka godzin wcześniej, po to, by zająć najlepsze miejsca przy scenie. Publiczność była oczarowana występem, nie tylko perfekcyjnym wykonaniem utworów, ale także interakcją zespołu z publicznością. Energia, optymizm i radość emanowały ze sceny.
Festyn Dni Gminy Michałowice, zorganizowany wspólnie z kooperantami projektu pn." Kompleksowa oferta turystyczna gminy Michałowice", zakończył się bardzo późnym wieczorem. Do zobaczenia w przyszłym roku!
zdjęcia: Monika Drewniak, Beata Izdebska-Zybała, Urząd Gminy Michałowice
Festyn został zorganizowany przy współudziale partnerów, a są nimi:
- Zespół Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie
- Zespół Szkół w Michałowicach
- Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi
- Niepubliczne Przedszkole Gumisiowy Raj
- Stowarzyszenie K40
- Zespół Pałacowo Parkowy w Pęcicach
- DAWIS Sp. z o.o.
- IE Sp. z o.o.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Zobacz także
(sobota, 14 września, godz. 14:00).
(niedziela, 15 września, godz. 19.30).
(niedziela, 3 września, godz. 20.00)