GMINNY DZIEŃ DZIECI I RODZICÓW 2023
235W niedzielę, park w Regułach przywitał mieszkańców gminy przepiękną pogodą i olbrzymią ilością piknikowych atrakcji, które wyzwalały wiele radości.
I choć impreza w parku zaczęła się rozkręcać we wczesnych godzinach popołudniowych, to dla najbardziej aktywnych rozpoczęła się już w samo południe. Punktualnie o godz. 12-tej spod Urzędu Gminy Michałowice ponad 200 rowerzystów wystartowało w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym przez gminę Michałowice. 11-sto km trasa rajdu wiodła Aleją Topolową w kierunku zbiornika w Michałowicach, ul. Szkolną, ul. Raszyńską, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Parkową, ul. T. Borowskiego, ul. Kasztanową, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Raszynki w kierunku al. Powstańców Warszawy, ścieżką rowerową im. Rajdu Po Kamienistej Drodze, Aleją Samorządu Terytorialnego, ul. Zieloną, ścieżką rowerową wzdłuż torów WKD, ul. Wiejską aż do mety, która zlokalizowana była przy piknikowej scenie w regulskim parku.
Piknikowa impreza przyciągała swoimi atrakcjami wielu mieszkańców gminy, a odwiedzenie i skorzystanie z nich wszystkich zajmowało sporo czasu. Ale warto było, bo był to czas spędzony w rodzinnym gronie, więc bardzo często w zabawach i konkursach uczestniczyły całe rodziny, z dziadkami włącznie.
Po całym parku rozsiane były stanowiska z różnymi aktywnościami m.in. alpha gym, biblioteczne warsztaty kreatywne, koło fortuny, dmuchańce, fotobudka, przejażdżki na kucykach, foodtrucki i strażackie ognisko z kiełbaskami. Dla chętnych była również okazja do podróży w czasie. Wszystko za sprawą przejażdżki autobusem „Ogórkiem” do Małego Muzeum Historycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki z dawnych lat m.in. z Powstania Warszawskiego, dawne przybory szkolne, przedmioty codziennego użytku i inne eksponaty związane z rolnictwem.
Głównym punktem niedzielnej imprezy była scena. To tu uczestnicy rajdu rowerowego wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród przygotowanych przez gminę. Szczęśliwcom nagrody wręczała wójt Małgorzata Pachecka oraz radny Maciej Polarczyk, inicjator i pomysłodawca rajdu.
Wyjątkowy świat magii i bajki zgromadził pod sceną tłumy mieszkańców. Sprawcami tak dużego zainteresowania byli: iluzjonista Paweł Szreter oraz teatr dla dzieci „Katarynka”, którzy nie tylko dzieciom sprawili wiele radości.
Bez wątpienia magicznie będzie także za kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset lat, kiedy to kolejne pokolenia odkopią kapsułę czasu. Czym jest rzeczona kapsuła? Jest to pojemnik, w którym każdy mógł złożyć pamiątkę obecnych czasów. Oczywiście najchętniej na apel wójt Małgorzaty Pacheckiej odpowiedziały dzieci, które do kapsuły skarbów złożyły swoje ulubione przedmioty. Ciekawe, jak bardzo przyszłe pokolenia zaskoczą lub też zadziwią m.in. gminne wydawnictwa, okolicznościowe kartki pocztowe, bilet WKD, naszywka OSP w Nowej Wsi i wiele, wiele innych dzisiejszych gminnych artefaktów.
Radośnie, ale i nieco nostalgicznie było w popołudniowej części pikniku, którą wypełnił koncert zespołu „Ciepłe popołudnie”. Nazwa zespołu była wyjątkowo adekwatna do atmosfery i niedzielnej pogody. Ponad godzinny koncert z piosenką poetycką określaną przez artystów jako piosenki – o miłości, o relacji człowieka z samym sobą, o początkach, środkach i końcach różnych fascynujących, życiowych historii – był idealnym zwieńczeniem obchodów Gminnego Dnia Dzieci i Rodziców.
Zdjęcia z fotobudki osób, które wyraziły zgodę na publikację: LINK.
Zobacz także
(9 listopada, godz. 14:00). Obowiązują zapisy.