Komorowska biblioteka czyta dzieciom
29Dni głośnego czytania dzieciom w komorowskiej bibliotece, zbiegły się z Światowym Dniem Książki, który obchodzony jest każdego roku - 23 kwietnia. W okolicach tego dnia, organizowanych jest wiele imprez propagujących czytelnictwo.
Panie pracujące w bibliotece słusznie założyły, że nawyku czytania należy uczyć od najmłodszych lat. Dlatego przygotowały imprezę dla dzieci. Przez dwa dni dla dzieci wiersze i opowiadania czytali: Krzysztof Grabka, wójt gminy, Zofia Idzikiewicz, sekretarz gminy, radni: Ewa Borzymowska, Aurelia Zalewska, Tadeusz Chruściak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Komorów (Komorów, Granica) Agnieszka Kaczorowska, członek Zarządu Małgorzata Brykalska, a także Aleksandra Justa, aktorka, która mieszka w naszej gminie.
Zaproszeni goście czytali dzieciom wiersze, miedzy innymi Doroty Gellner z tomu „Duszki, stworki i potworki”, „Roztrzepana sprzątaczka” i Czekoladki dla sąsiadki”, Małgorzaty Zielińskiej „Owca kierowca”, Michała Rusinka, „Mały Chopin”, także zadawali dzieciom rymowane zagadki. Najwięcej emocji, przede wszystkim dla czytających, sprawiało czytanie wymagających uwagi i staranności, trudnych wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej z tomu „Wierszyki łamiące języki”. Wszyscy zaproszeni do czytania goście świetnie poradzili sobie z tym zadaniem!
W głośnym czytaniu w komorowskiej bibliotece uczestniczyły dzieci z klas pierwszych i zerówek z komorowskiej szkoły, a także dzieci z Zielonego Przedszkola z Granicy. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wierszy i opowiadań. Wanda Kłosińska, dyrektor biblioteki, zadbała, aby czytane wiersze był humorystyczne, zabawne, ale też i pouczające. Pod koniec pani Jadwiga Janaszewska, kierownik oddziału dziecięcego biblioteki, częstowała lizakami małych słuchaczy. Na zakończenie wszyscy robili sobie zdjęcia przy ławeczce Marii Dąbrowskiej, która od kilku lat jest ozdobą biblioteki.
Miejmy nadzieje, że ten pomysł – głośnego czytania dzieciom - będzie miał swoją kontynuacje w przyszłym roku!
Zobacz także
(sobota, 22 kwietnia, godz. 10.00-12.00)
Obowiązują zapisy!
(środa, 19 kwietnia)
(środa, 8 lutego, godz. 18.00).