Koncert Dziołak/Stankiewicz Duo
84Letnie niedzielne popołudnie było doskonałą okazją do ucztowania z takimi mistrzami jak Lutosławski, Piazzzolla czy Kovács. To już drugi z cyklu koncertów, jaki odbył się w tym roku w ramach inicjatyw zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Pomysłodawczyniami letnich koncertów muzyki klasycznej były: prof. Maria Sterczyńska oraz sołtys Reguł, Magdalena Krajnik-Partyka.
Gwiazdami niedzielnego koncertu byli znani już naszej publiczności: Jacek Dziołak – klarnet i Mateusz Stankiewicz – akordeon.
Artyści tworzą zespół, który swoje początki datuje na 2011 rok. Obaj są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: Jacek Dziołak (klasa klarnetu Mirosława Pokrzywińskiego) i Mateusz Stankiewicz (klasa akordeonu Klaudiusza Barana). W kategoriach zespołów kameralnych zdobyli znaczac̨e nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. II miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Popradzie (Słowacja), I miejsce na Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Wilnie (Litwa), I miejsce na Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Klingenthal (Niemcy), I miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego oraz wyróżnienie na Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach (Bydgoszcz). W 2015 r. zostali nagrodzeni stypendium Societe Generale umozl̇iwiajac̨ym nagranie płyty „Young Virtuosos”, na której znalazły się kompozycje W. Lutosławskiego, S. Kaczorowskiego, A. Karałowa, M. P. Łopackiego, W. Kostrzewy.
Zespół prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i zagranicą, występując w takich miejscach jak: Biblioteka Polska w Paryżu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Belwederski, Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego. Muzycy występowali na festiwalach: Warszawa Singera, Smykofonia, Strefa Ciszy, Letni Festiwal na Grochowskiej czy festiwalach towarzyszących Warszawskiej Jesieni.
Zobacz także
Natomiast 2 z nich nie przeszły do kolejnego etapu, zostały odrzucone z uwagi na braki formalne.
(piątek, 15 grudnia, godz. 19.00-21.00)