Koncert „Nowe Tango” – Ewa Śnieżanka oraz Tango Attack
109Wypełniona do ostatniego miejsca sala multimedialna urzędu gminy, bo spotkaliśmy się tutaj dzisiaj, żeby trochę porozmawiać i posłuchać tanga. Tango to jest melodia, piękna muzyka i słowo, które coś znaczy oraz taniec, który staje się coraz bardziej popularny w naszej gminie – mówiła, witając publiczność wójt Małgorzata Pachecka.
Tego wieczoru scena była oświetlona delikatnymi światłami, tworząc intymną atmosferę, idealną do delektowania się muzyką pełną uczucia. Ewa Śnieżanka, w towarzystwie Tango Attack, zaprezentowała zarówno klasyki tanga, jak i własne interpretacje znanych utworów. Jej głos, pełen ciepła i ekspresji, idealnie współbrzmiał z dźwiękami fortepianu, gitary i bandoneonu, które tworzyły niepowtarzalne tło muzyczne.
Koncert rozpoczął Tango Attack utworem Astora Piazzolli „Libertango”. To był początek, który błyskawicznie przemówił do wyobraźni publiczności i wprowadził w świat tanga. A kolejne utwory i piosenki podniosły koncert na niewyobrażalny poziom.
Niesamowite wrażenie i zachwyt wzbudziło wykonanie przez znakomitą Ewę Śnieżankę piosenki Edith Piaf „Non, Je ne regrette rien”. Pasja i emocje w każdej nucie i słowu.
Nie zabrakło także polskich akcentów, które w połączeniu z latynoamerykańskimi rytmami tworzyły niepowtarzalną mieszankę muzyczną.
Ewa Śnieżanka, znana ze swojego wyjątkowego głosu i artystycznej wrażliwości, wspólnie z zespołem Tango Attack, wprowadziła słuchaczy w świat pełen pasji, nostalgii i wyjątkowej energii, jaką niesie tango.
Był to wieczór pełen wrażeń, który pokazał, że tango, mimo upływu lat, nadal potrafi wzbudzać silne emocje i przyciągać uwagę słuchaczy. Dla wielu osób było to nie tylko muzyczne przeżycie, ale także podróż w głąb duszy i pięknych wspomnień.
Ewa Śnieżanka - Karierę muzyczną rozpoczęła w czasie nauki w szkole średniej, biorąc udział w amatorskich konkursach piosenki. W 1962 roku wystąpiła w I Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów, a w 1964 roku na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1968 roku zajęła I miejsce w telewizyjnym konkursie „Proszę dzwonić”, co było początkiem jej profesjonalnej kariery muzycznej. Koncertowała w Polsce oraz za granicą, m.in. w Austrii, Bułgarii, Francji, Holandii, Kanadzie, na Kubie, w RFN, Tunezji, Turcji i USA. Współpracowała z czołowymi kompozytorami i autorami tekstów, m.in. Zbigniewem Ciechanem, Renatą Danel, Krzysztofem Cwynarem, Włodzimierzem Korczem, Ryszardem Poznakowskim, Wojciechem Młynarskim i Bogdanem Olewiczem.Poza działalnością artystyczną angażowała się w życie publiczne – w latach 1994–2006 była radną, współtworzyła Stowarzyszenie Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych (SAWP), a w 2005 roku otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Tango Attack - Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji, jak i awangardy tanga argentyńskiego. Ich koncerty to połączenie muzyki, tańca i poezji, pełne emocji i brawurowych popisów instrumentalnych. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitara, Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje. Tango Attack wykonuje klasyczne tanga w nowych aranżacjach, tworzy własne kompozycje i współpracuje z wybitnymi tancerzami oraz orkiestrami symfonicznymi. Zespół występował m.in. z programem „Buenos Aires Tango Show”, a ich album „Yiddish Tango” nagrany w Jerozolimie w 2017 roku zdobył uznanie międzynarodowej publiczności.
Zobacz także









