Magiczne Kolędowanie w Pęcicach
207Przytłumione światło, świąteczny wystrój i sala wypełniona do ostatniego miejsca publicznością gotową na bożonarodzeniowy koncert magicznych kolęd, pastorałek i piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego „Pozytywnie Nastrojone”. Zespołu, który został założony z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Pęcicach „O rety kobiety”.
„Magiczne Kolędowanie” rozpoczęła francuska kolęda „Les anges dans nos campagnes”, której pochodzenie datuje się na XVI wiek. To jedna z najpiękniejszych kolęd bożonarodzeniowych, a jej refren „Gloria in excelsis Deo” jest jednym z najbardziej znanych tekstów. Oczywiście w Pęcicach kolędy można było wysłuchać w polskiej wersji językowej, co zgromadzonej publiczności bardzo się spodobało.
Piątkowy wieczór w Pęcicach od samego początku wypełniała magia świąt Bożego Narodzenia. A iście rodzinna atmosfera, która panowała w świetlicy przy ul. Zaułek 7, była zasługą nie tylko goszczącej tam rodziny. Tego dnia do Pęcic zawitało wielu mieszkańców z całej naszej gminy. Świąteczny czas był bez wątpienia dużą zachętą, ale także możliwość obejrzenia występu artystów z zespołu „Pozytywnie Nastrojone” przyczyniła się do tak dużego zainteresowania, więc i miejsc organizatorzy przygotowali znacznie więcej, niż podczas wieczerzy wigilijnej.
Każdy koncert „Pozytywnie Nastrojonych” pod kierownictwem chórmistrzyni Jadwigi Małeckiej i akompaniamencie Mateusza Bąkowskiego to swego rodzaju muzyczny spektakl. Dlatego też w zimowy wieczór, 5 stycznia, także nie zabrakło atrakcji, które zabrały widzów w magiczny czas, który tym razem uświetniła gra na instrumentach muzycznych w wykonaniu młodych artystów Antoniego i Krysi.
Tak jak „Magiczne Kolędowanie” w Pęcicach rozpoczęła zagraniczna kolęda, tak i zakończyła je kolęda pochodząca z Austrii. „Cicha noc”, bo o niej mowa, to najprawdopodobniej najbardziej znana kolęda na święcie, której tekst przetłumaczono na ponad 300 języków i dialektów. Naturalnie, w Pęcicach rozbrzmiała w języku polskim, skąd wspólnym śpiewem artystów z publicznością poniosła w świat wesołą nowinę.
Zobacz także
(wtorek, 18 czerwca, godz. 20.00)
Ojczyźnie swą młodość i życie w ofierze składali do stóp.
Więc uczcić ich trzeba i w sercach, i w czynie,
Niech skromna pamiątka choć po niech nie zginie,
Krzyż, wieniec i grób.
(Start, wtorek, 1 sierpnia, godz. 17.00)
(niedziela, 18 czerwca, godz. 19.00)
(10 grudnia, godz. 19.00).