21.11.2011 04:58
VII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży, VIII Turniej Karata o Puchar Wójta Michałowice
49Odbyły się w weekend, spotkania artystyczne 19, a turniej karate 20 listopada 2011 r. w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Michałowicach.
Imprezy te z roku na rok rozrastają się. Stały się ważną tradycją naszej gminy. Co podkreślił otwierając przegląd artystyczny wójt gminy Michałowice, a następnego dnia podczas defilady karateków otwierającej mistrzostwa karate wójt zaznaczył, iż część zawodników jest młodsza od tego turnieju. (W grupie wiekowej urodzonych w latach 2004-2005 było 64 zawodników, w tym dopuszczony do zawodów został jeden pięciolatek. Najstarsi zawodnicy mieli po 15 lat).Obydwiema imprezami kierował Jarosław Gajek – wiceprezes Klubu „Zdrowie”. Halę udostępnił dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach Andrzej Olęcki.
Jak co roku było to w Michałowicach wielkie święto sztuki oraz sportu dla dzieci i młodzieży, ale i dla rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy.
VII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży
W tym roku w spotkaniach artystycznych wzięło udział ponad 100 młodych artystów – tancerzy z Klubu ZDROWIE: zespoły z Michałowic z nazwą „sqład” (Sqładzik Mini, Sqładzik Maluszki, Sqładzik, Sqładowisko oraz z Warszawy (Praga, Bemowo, Mokotów) z nazwą „tazaro” (Tazaro, Tazaro School, z Pałacu Młodzieży w Warszawie zespoły Mirage i Stan 1 oraz z Piaseczna zespół Inspiration; pięćdziesięciu paru wokalistów, najczęściej solistów, 5 duetów, trio oraz zespół wokalny).
Konferansjerkę po raz kolejny prowadziła Dorota Jastrzębska „Dorotka”. Jako instruktorka tańca zajmuje się ona zespołami z nazwą „składzik”, a z nazwą „tazaro” (ta-niec, mu-zyka, ro-zrywka) Kamila Guzowska i Łukasz Owczarski.
ZWystępy oceniało jury w składzie: Kayo Nishimizu-Wawreniuk, Anna Opłocka i Katarzyna Piwkowska-Zacharska. Tym razem nie wybrano przewodniczącej.
Poniżej podajemy werdykty jury wraz z uzasadnieniami.
TANIEC
W kategorii wiekowej 6-9 lat
1. miejsce zajął zespół Sqładzik Mini za układ „Boom Boom”, 2. miejsce - zespół Sqładzik Maluszki za układ „Happy”.
Tutaj nie było zbyt wielu wątpliwości. Oba zespoły mają ogromne predyspozycje, by za parę lat zdobywać puchary w kolejnych kategoriach wiekowych.
W kategorii 9-11 lat
1. miejsce - Sqładzik za układ „Zaklinamy deszcz", 2. miejsce - Tazaro za układ „Hot-Pop”, 3. miejsce - Spin 2 za układ „OMG”
Poziom był bardzo wyrównany. Sqładzik urzekł energią i doskonałą techniką, choć trzeba przyznać, że wszystkie zespoły w tej kategorii reprezentowały bardzo wyrównany poziom.
W kategorii 12+
1. miejsce BEZKONKURENCYJNIE – zespół Mirage za układ „Wyrzuty sumienia”, 2. - Freekies za układ „Ogień", 3. - Sqład za układ „Pin-Up”.
O układzie „Wyrzuty sumienia” w wykonaniu zespołu Mirage jury wypowiedziało się: Bardzo ciekawa choreografia, ogromna ekspresja, świetna technika - naprawdę pokaz na najwyższym poziomie. Znakomicie również zatańczył zespół Freekies; układ „Ogień” - bardzo dynamiczny, nowoczesny, dzieci wyglądały jak małe i większe płomienie. Podczas ich występu zrobiło się naprawdę gorąco.
WOKALIŚCI
Występowali uczniowie z Michałowic oraz z Pałacu Kultury i Młodzieży.
W kategorii 6-9 lat
1. miejsce zajął Oskar Formella za piosenkę „Jesienny rock and roll”.
Jak napisało w uzasadnieniu jury: Mamy przeczucie, że jeszcze kilka lat i Oskar swoim wdziękiem będzie podbijał wiele list przebojów.
W kategorii 9-11 lat
1. miejsce - Mateusz Wierzbicki za piosenkę „Fryzjer i lew”, 2. miejsce - Joanna Tabak za „Powróćmy jak za dawnych lat”. 3. miejsce - Hubert Szczurek za „Słodki strach”.
Bardzo wyrównany poziom. Dzieci, które zdobyły puchary za pierwsze trzy miejsca ujęły nie tylko poprawnym wykonaniem i czystością śpiewu, ale też emocjami, które przekazywały w swoich piosenkach.
Kategoria 12 +
1. miejsce - Aleksandra Kamińska za utwór „Znów wędrujemy”, 2 - Karolina Miziołek - za wykonany a cappella utwór „Płonie stodoła”, 3. - Joanna Grzejszczyk – za wykonanych również a cappella „Okularników”.
Wszyscy ci finaliści są z Pałacu Młodzieży; reprezentowali bardzo wysoki poziom, śpiewali nie tylko czysto i bezbłędnie, ale również z wielkimi emocjami, absolutnie chwytając jury za serce. Kolejność miejsc tych finalistów jury ustaliło po burzliwej dyskusji.
Zespołu Szkół w Michałowicach wystąpiło 23 wokalistów. Przygotowała ich nauczycielka tego zespołu Alina Stencka.
Wyróżnieni zostali:
w kategorii 9-11 lat:
- Kasia Niewiadomska za piosenkę „Słodki strach”,
- tercet Marysia Koc, Olga Kazimierczak i Małgosia Cybulska za piosenkę „Moja klasa III a”,
- Dominika Rozkrut za piosenkę „Cicho”,
- duet Julia Pietrzak i Helena Leliwa-Pilecka za piosenkę „Puszek okruszek” oraz
- Julia Korycka za piosenkę „Lemon Tree”;
w kategorii od 12 lat:
- Sonia Demianiuk za „Bardzo smutną piosenkę retro” i
- Patrycja Brejnak za piosenkę „Bujany blues”.
Trzeba podkreślić, iż do Michałowic przyjechali czołowi młodzi wokaliści związani ze stołecznością, z Pałacu Młodzieży w Warszawie; bywalcy przeglądów i festiwali. Michałowiccy wykonawcy otrzymując wyróżnienia skutecznie nawiązali z nimi kontakt. O czym świadczy werdykt jury, że poziom tegorocznego przeglądu był bardzo wysoki.
VIII Turniej Karata o Puchar Wójta Michałowice
W turnieju karate wzięło udział ok. 230 osób w 21 kategoriach (w kategorii bierze się pod uwagę wiek i wagę). Walczyli zawodnicy z następujących klubów: Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, sekcje w: Lesznowoli, Komorowie, Nadarzynie – zgłoszonych 62 zawodników; Stowarzyszenie Dojo z Warszawy – zgłosili 21 zawodników; Hight Klub Hikson z Warszawy – 11 zawodników; Uczniowski Klub Sportowy Bushi, sekcje z Józefowa, Otwocka, Karczewa, Michalina i Błonia – 83 zawodników; Akademia Karate Kyokushin Kioko działająca w Akademii Wychowania Fizycznego im J. Piłsudskiego w Warszawie – 40 zawodników; Klub Sportów Walki Kyokushin z Zielonki – 18 zawodników oraz 95 zawodników z Klubu ZDROWIE.
Turniej w Michałowicach jest turniejem kwalifikującym do turnieju ogólnopolskiego.
Jak powiedział Jarosław Gajek, główny organizator obydwu imprez: - Może jest ciężko jak zwykle, ale rosną nam dzieci, dorastają kolejne pokolenia. Najważniejsze jest to, że coś dzieje się. Młodzi ludzie poprzez zabawę – uprawiając sztukę i sport – uczą się ważnych umiejętności, rywalizują w szlachetny sposób, funkcjonują w grupie. De facto ciężko pracując kształtują swoje charaktery, budują osobowość; dbają o swoją tężyznę psychiczną i fizyczną.