Zakończenie obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego
151W piątkowy poranek uczniowie, ale także starsi mieszkańcy Komorowa wyruszyli na spacer po Komorowie - Ścieżkami Majki. Oprowadzała Lidia Kulczyńska-Pilich, która powiedziała, że odkrycie i wydanie Zwierzeń Majki nie tylko umożliwiło poznanie dziejów wspaniałej rodziny oraz osobowości niezwykłej dziewczyny, jaką bez wątpienia była Maria Krassowska, lecz stało się zachętą do zgłębienia wielu interesujących szczegółów z historii Komorowa. Ustalono przy tym, że postać Majki wcale nie jest tak zapomniana, jak nam się wydawało. Młodziutka sanitariuszka jest bowiem patronką (bez gwarancji, że lista jest pełna) aż siedmiu harcerskich drużyn, do których należą: 17 Gdańska Drużyna Harcerek „Cardiaca”, „0” Kluczborska Drużyna Harcerek „Szarotka”, Drużyna Harcerek „Leśna”, 3 Harcerska Drużyna Turystyczna „Watra”, 17 Trzebnicka Drużyna Harcerek „Wataha”, 279 Warszawska Drużyna Harcerek „Krąg” i 19 Warszawska Drużyna Harcerek „Arkadia”.
Następnie odbyły się w szkole uroczyste apele, które wspólnie z Towarzystwem Komorowianie, zorganizowali nauczyciele: Daniel Wolborski, nauczyciel historii i Ewa Głowala, nauczycielka języka polskiego. Podczas apelu wystąpili uczniowie z grupy teatralnej „Supernowa”, a także odbyła się projekcja filmu „Aniołowie z kamiennych tablic”– filmu o komorowskich powstańczych bohaterach. Ich tablice znajdują się w miejscowym kościele. W apelu uczestniczyły także harcerki z 17 Trzebnickiej Drużyny Harcerek „Wataha”.
Po apelu w towarzystwie komorowskich harcerzy, wraz z nauczycielem Danielem Wolborskim młodzież spotkała się z Krzysztofem Grabką, wójtem gminy Michałowice, a następnie przeszła pod pomnik powstańców w Pęcicach. Tam harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze. Spotkali się też z Michałem Grocholskim.
Wieczorem w siedzibie Towarzystwa „Komorowianie” odbyła się gawęda. O historii rodziny Majki Krassowskiej opowiadała Lidia Kulczyńska-Pilich. Harcerze mogli też obejrzeć przygotowaną wystawę pamiątek po Majce i jej rodzinie.
Ostatnim punktem piątkowych obchodów było ognisko, podczas którego harcerze śpiewali pieśni harcerskie, a także zawiązali Ogólnopolski Klub Drużyn Harcerskich im. M. Krassowskiej.