ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA KOMORÓW
451W zebraniu uczestniczył także Piotr Pacyna, pracownik urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także radni z terenu naszej gminy i powiatu. Bardzo licznie uczestniczyli w nim mieszkańcy sołectwa, w głosowaniu wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób.
Jednym z punktów zebrania mieszkańców było rozdysponowanie funduszu sołeckiego na kolejny – 2019 rok.
Propozycja przedstawiona przez sołtysa i radę sołecką oraz radną spotkała się z jednomyślnym przyjęciem, głosowanie przebiegło bardzo sprawnie. I tak fundusz sołecki sołectwa Komorów na 2019 rok, w wysokości 68 410, 50 zł został, poprzez głosowanie mieszkańców, przeznaczony na następujące działania:
- zajęcia i imprezy kulturalne, świąteczne, edukacyjne, hobbystyczne dla dzieci, młodzieży i seniorów – 22 710, 50 zł;
- zajęcia sportowe i gimnastyczne dla dorosłych, dzieci, młodzieży i seniorów – 6 500 zł;
- wydarzenia związane z poznawaniem kultury i dziedzictwa narodowego – 20 000 zł;
- zakupy sprzętu sportowego: plenerowa gra w piłkarzyki – 5 200 zł;
- zakupy związane z działalnością i utrzymaniem świetlicy sołeckiej – 4 000 zł;
- zakupy środków żywności - organizacja imprez kulturalnych – 2 000 zł;
- zakupy na wyposażenie świetlicy: ekspres do kawy, maszyna do popcornu i waty cukrowej, talerze i szklanki – 8 000 zł.
Kolejnym ważnym punktem zebrania było sprawozdanie z działalności pracy sołtysa i rady sołeckiej od września 2017 do września 2018 roku. Przedstawił je Artur Kostera. Sołtys powiedział, że w okresie sprawozdawczym zostały zorganizowane imprezy dla mieszkańców: zabawa - pożegnanie lata, impreza taneczna – Wianki, wycieczka do Białegostoku „Śladem trzech kultur” i wycieczka do Oświęcimia – Bochni i Chęcin, zabawa karnawałowa, przedstawienia teatralne dla dzieci, zajęcia „laboratorium małego chemika” wyjazd dzieci do parku rozrywki „Magiczne ogrody” z okazji Dnia Dziecka i wiele innych wydarzeń, które już na stałe weszły do kalendarza imprez sołectwa Komorów.
Sołtys dodał, że rada sołecka w minionym roku spotkała się dwanaście razy, podczas spotkań omawiane były zagadnienia związane z zagospodarowaniem funduszu. Dodatkowo z funduszu finansowana była siłownia plenerowa (zamontowane zostały kolejne elementy) i stół do ping-ponga (nad zalewem) oraz uzupełnione zostało wyposażenie świetlicy (zakupiono talerze).
Liczba wniosków zgłoszonych przez sołtysa do urzędu gminy wskazuje na jego duże zaangażowanie. Został wykonany między innymi remont ulicy Wschodniej i Polnej, położona została nowa nawierzchnia, wykonano kanalizację w ulicy Zielnej i Starej Drodze. Wymieniony został drewniany mostek na Utracie, w strefie rekreacji nad zalewem. Zlikwidowane zostały cztery muldy na ulicy Bugaj, wymieniono trzy wiaty przystankowe. Dzięki zaangażowaniu sołtysa, rady i radnej zostały zamontowane nowe pojemniki na suche pieczywo w strefie rekreacji nad zalewem oraz w kaliszowym gaiku. Wymienione zostały deski w ławkach i pergole w kaliszowym gaiku, wykonano także zadaszenie piaskownicy w strefie rekreacji.
Drugą część zebrania stanowiły propozycje mieszkańców do budżetu gminy na rok 2019. Katarzyna Parzyńska, radna, po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami, wnioskowała o przeprowadzenie modernizacji ulic: Niecałej, Południowej, Kaliszany, przedłużenia ulicy Polnej i Bugaj. A także oświetlenie ul. Stare Sady i ul. Miodowej. Mieszkańcy wnioskowali także o budowę boiska w strefie rekreacji, modernizację placu zabaw – wzbogacenie o huśtawki dla najmłodszych. Mieszkańcy poruszyli też temat bezpieczeństwa na trenie wsi. Obecni na zebraniu policjanci prosili, aby informować ich o wszystkich podejrzanych zjawiskach, które dzieją się w najbliższym otoczeniu.
Zobacz także
(piątek, 13 grudnia, godz. 17:30)
(start: niedziela, 1 grudnia, godz. 09:00).
(niedziela, 8 grudnia, niedziela 12:30)
(sobota, 26 października, godz. 10.00; 11.30; 13.00 i 14:30).
(start, 14 październik, godz. 16.00)