Mistrz ortografii
421W tym roku organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” była Szkoła Podstawowa w Michałowicach, a w jego ostatnim etapie wzięło udział 54 uczniów z naszych podstawówek.
Konkurs, którego ideą jest propagowanie wśród uczniów i nauczycieli wspólnej odpowiedzialności za język ojczysty orz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim. Konkurs to także elementem integrującym jednostki organizacyjne, takie jak szkoły, ale również i społeczeństwo naszej gminy.
Koordynatorkami tegoroczne edycji konkursu oraz autorkami dyktand był Jolanta Karwacką, Justyna Bartyzel, Bernadetta Jakubczyk.
Finał konkursu, a dokładniej uroczystość ogłoszenia „Mistrza Ortografii” miała wyjątkową oprawę. Wszystko za sprawą zaproszenia przez wójta, Krzysztofa Grabkę wszystkich uczestników konkursu do sali multimedialnej urzędu gminy, gdzie 8 czerwca odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów.
Zanim jednak nastąpiło ogłoszenie wyników, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach zaprezentowała chyba najlepszy sposób na naukę ortografii, czyli przez krótkie wierszyki – „Droga Tosiu pisz bezbłędnie i pamiętaj, że gdy mamy uje to w czasownikach nigdy się nie kreskuje”.
Klasy drugie – szkoła podstawowa.
Mistrzowie ortografii
Oliwia Ziomek – Michałowice
Lena Ostrowska – Nowa Wieś
Wicemistrzowie ortografii
Maja Graczyk – Nowa Wieś
Hanna Mojecka – Nowa Wieś
Joanna Andrusiuk – Komorów
Wyróżnienie
Małgorzata Chilarska – Michałowice
Natan Cwajda – Michałowice
Tomasz Papuziński – Komorów
Wiktoria Brola – Komorów
Zuzanna Buczkowska – Komorów
Klasy trzecie – szkoły podstawowe.
Mistrzowie ortografii
Hanna Ogińska – Komorów
Szymon Taras – Michałowice
Wicemistrzowie ortografii
Kacper Cienkowski – Komorów
Nina Michalska – Michałowice
Wyróżnienie
Kamila Ochman – Michałowice
Antoni Filimon – Nowa Wieś
Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
Czwartkowa uroczystość w Urzędzie Gminy była również okazją do podziękowań dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób związanych z edukacją w naszej gminie. Jak mówił wójt, Krzysztof Grabka – to właśnie dzięki zaangażowaniu wielu osób nasza gmina zajęła 2 miejsce w Polsce w rankingu na „Miejsce Sprzyjające Edukacji”. W rankingu, w którym pod uwagę brane są takie czynniki jak: warunki edukacyjne, dostępność do edukacji, zajęcia obowiązkowe i dodatkowe oraz wyniki nauczania jakie osiągają uczniowie w sprawdzianach np. szóstoklasistów.