Zebranie mieszkańców sołectwa Komorów
313Zebranie zwołał Artur Kostera, sołtys sołectwa Komorów. Uczestniczyła w nim Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice, a także radni Katarzyna Parzyńska i Maciej Polarczyk oraz dzielnicowy, sierż. szt. Mariusz Szymanek.
Spotkanie zgromadziło 18 mieszkańców sołectwa.
Zasadniczym powodem zebrania było podjęcie uchwały w sprawie rozdysponowania środków funduszu sołeckiego, który w 2021 roku wyniesie 83 115,80 zł.
Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali aby w ramach przyszłorocznego funduszu soleckiego zostały zrealizowane następujące przedsięwzięcia:
- zajęcia sportowe i gimnastyczne dla dorosłych, dzieci, młodzieży i seniorów - 12 000 zł
- wydarzenia związane z poznawaniem kultury i dziedzictwa narodowego tj. warsztaty artystyczne, teatrzyki, laboratorium juniora, koncerty muzyczne - 22 115,80 zł
- zakupy związane z zakupem środków chemicznych na utrzymanie świetlicy sołeckiej - 4 500 zł
- zakupy na środki żywności – organizacja imprez kulturalnych w sołectwie Komorów - 3 500 zł
- Zakupy na wyposażenie świetlicy – zakup projektora 4K z ekranem - 5 000 zł
- zajęcia i imprezy kulturalne, świąteczne, edukacyjne, hobbystyczne dla dzieci, młodzieży i seniorów - 4 500 zł
- imprezy kulturalne, świąteczne, edukacyjne związane z poznawaniem kultury i dziedzictwa narodowego - 21 500 zł
- zakup biletów do teatru, opery itp.(transport we własnym zakresie) – 10 000 zł
Ważnym punktem zebrania było sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej za mijający rok, które przedstawił Artur Kostera. W sołectwie zostały zorganizowane m.in.: impreza plenerowa „Pożegnanie lata”, koncerty, w tym „Filmowa Osiecka” czy ,,Przeminęło z Foggiem”, Andrzejki, spotkania wigilijne, bal karnawałowy, a także dla dzieci - przedstawienia teatralne, warsztaty kulinarne, plastyczne i świąteczne. Systematycznie także odbywały się zajęcia sportowe dla mieszkańców, takie jak pilates, joga i zajęcia pn. zdrowy kręgosłup.
Sołtys dodał, że z radą sołecką spotkał się 10 razy. Podczas zebrań dyskutowano o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego, jak również omawiane były aktualne sprawy miejscowości. Wraz z radną Katarzyną Parzyńską złożyli wnioski do urzędu gminy o wykonanie bieżących prac. Były to m.in. uzupełnianie ubytków w nawierzchni ulic Paproci, Zielnej, Bugaj, Kaliszany i Myśliwskiej, wykonanie nowych nawierzchni na ulicach: Owocowej, Turystycznej, Starego Dębu, Południowej, Wrzosowej i Różanej, ustawienie nowych śmietników, montaż stojaków na rowery przy cmentarzu i rondzie Główna/Aleja Starych Lip, wymiana furtki na placu zabaw nad zalewem oraz montaż podświetlanej fontanny w ,,Kaliszowym Gaiku”.
Kolejny punkt zebrania dotyczył wypracowania wniosków do budżetu gminy na rok 2021. Wśród nich znalazły się: remont ulic Sadowej, Kaliszany i Tęczowej, budowa boiska do gier zespołowych na strefie rekreacji nad zalewem, wymiana urządzeń na placach zabaw dla dzieci, budowa wodociągu i kanalizacji na ulicy będącej łącznikiem pomiędzy ul. Stara Droga i Zielną, budowa monitoringu na wjazdach do sołectwa Komorów, dofinansowanie biletów dla dzieci w autobusie podczas dojazdu do szkoły oraz przedłużenie linii autobusowej przez ulice: Starego Dębu, Polną, Słoneczną oraz Bugaj, do Turystycznej.
W sprawach wniesionych Małgorzata Pachecka, wójt gminy omówiła zadania, które zostały lub w najbliższym czasie będą przez gminę realizowane na terenie sołectwa. Wśród nich znalazły się m.in. remont ulic ul. Niecałej i Północnej, przebudowa ul. Tęczowej, modernizacja zalewu (I etap- czyszczenie rowu opaskowego), oświetlenie ul. Zielnej, Paproci, Rumiankowej i Norwida, modernizacja ul. Alei Starych Lip, a także nasadzenia roślin i drzew. Ponadto do 16 październik br. jest wyłożony do publicznego wglądu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Kaliszowy Gaik”, który związany jest z rozbudową świetlicy. Uwagi do planu można składać do 30 października.
Na zakończenie mieszkańcy dyskutowali o maszcie nad zalewem, drogach rowerowych, monitoringu skrzyżowań, chodniku od cmentarza do ul. Starego Dębu, a także o porządku na placu zabaw na strefie rekreacji.
Zobacz także
(sobota, 26 października, godz. 10.00; 11.30; 13.00 i 14:30).
(start, 14 październik, godz. 16.00)
(sobota, 28 września, godz. 10.00; 11.30; 13.00 i 14:30).
(sobota, 21 września, godz. 17.00).
Pierwszy termin - godz. 17:30
Drugi termin - godz. 18:00
(środy, godz. 17:30).
(poniedziałki, godz. 19:30).