03.06.2024 13:20

Kansas City zwycięzcą I edycji Sokołów Soccer Cup

65
6 drużyn i blisko 300 minut gry wyłoniło pierwszego zwycięzcę I edycji Sokołów Soccer Cup.

Turniej, który odbył się na Orliku w Sokołowie stał na niezwykle wyrównanym poziomie. Zwłaszcza w pierwszej fazie grupowej, gdzie drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym, a wyniki meczów bardzo często kończyły się remisem lub jednobramkową różnicą.

Pierwszy gwizdek rozbrzmiał kilka minut po godz. 9.00, a naprzeciwko siebie stanęły drużyny Ostoja i FC Piwosze.

Mecze w fazie grupowej trwały po 15 minut, a każda drużyna mogła dokonać dowolnej liczby zmian, o ile zespół nie przekraczał maksymalnej liczby zawodników określonej w regulaminie turnieju na 10 piłkarzy.

Faza grupowa zadecydowała o dalszej rywalizacji, a jej wyniki przedstawiają się następująco:

• Barca : FC Piwosze – 2:2

Jedyną drużyną z kompletem zwycięstw w fazie grupowej okazała się drużyna Kansas City, która w finale o pierwsze miejsce zmierzyła się z DSV Team.

Zanim jednak to nastąpiło, do walki o V miejsce w turnieju zmierzyły się zespoły Piach Piastów i Barca. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, dlatego też zadecydowała o tym seria rzutów karnych. A dokładniej dwie, ponieważ w pierwszej również był remis. Tym samym piątą drużyną turnieju został Piach Piastów.

Mecz o III to już całkowita dominacja piłkarzy Ostoji, którzy pokonali FC Piwoszy 11:0.

Finał należał do wspominanego już wcześniej Kansas City i DSV Team. Przypomnijmy, że do ostatniego meczu drużyna Kansas City przystępowała z kompletem punktów i do tego bez straty bramki.

Zdawało się wydawać, że czyste konto drużyna zachowa do końca turnieju, a 3 bramkowa przewaga dokładnie odzwierciedlała sytuację na boisku. No i tu kolejny raz można powiedzieć, że sport jest piękny. Na kilka minut przed końcem meczu drużynie Piach Piastów udaje się zdobyć honorowego gola. Co prawdaż po dobitce i odbiciu od poprzeczki, ale wynik końcowy to już 3:1 dla drużyny Kansas City, która tym samym stała się pierwszym zwycięzcą I edycji Sokołów Soccer Cup.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim turniejowym drużynom sportowych sukcesów.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak