02.06.2014 15:45

Tradycja zobowiązuje

140
Kolejny sezon koszykarski i kolejne sukcesy dla koszykarzy z UKS Komorów - Puchar Województwa, brąz w 3 lidze oraz brąz w kategorii do lat 20 na Mazowszu.

Po latach sukcesów w sporcie młodzieżowym przyszły pierwsze zaskakujące sukcesy w konfrontacji z dorosłymi. W zeszłym roku minęło 10 lat od założenia UKS Komorów, a już możemy pochwalić się zwycięstwami własnych wychowanków w meczach z seniorami na  Mazowszu.

Systematyczna praca treningowa i zaangażowanie zostało dostrzeżone przez byłych mistrzów Polski z Pruszkowa – Znicz Basket Pruszków. W tym sezonie najzdolniejsi juniorzy z UKS Komorów, dzięki umowie szkoleniowej pomiędzy Zniczem Basket Pruszków, a UKS Komorów, mogli trenować i grać w pierwszej lidze w Pruszkowie. A cała drużyna juniorów mogła wystąpić w Intermache Basket Cup w barwach Znicza Basket Pruszków.

Największy sukces w tym sezonie koszykarze z UKS Komorów osiągnęli 18 czerwca w Legionowie, gdzie zdobyliśmy puchar Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki województwa Mazowieckiego wśród seniorów.  Jest to nie lada sukces, gdyż nasza drużyna to młodzież, a wszyscy przeciwnicy to seniorzy.  W drodze do złota  pokonaliśmy między innymi drużyny z Nadarzyna, Grójca czy Legionowa. Najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju finałowego został reprezentant naszego klubu, Roman Janik.

W tym sezonie młodzi koszykarze z  UKS Komorów rywalizowali  i rywalizują w różnych rozgrywkach ligowych.  Tegoroczni maturzyści zostali zgłoszeni do rozgrywek 3 ligi na Mazowszu, gdzie wśród seniorów poradzili sobie bardzo dobrze. Na 17 drużyn w naszym województwie UKS Komorów, debiutując wśród koszykarzy pełnoletnich, uplasował się na podium – na trzecim miejscu.

W kategorii do lat 20 zajęliśmy ostatecznie trzecie miejsce na Mazowszu, przegrywając jedynie z późniejszym złotym medalistą Mistrzostw Polski - Rosą Radom oraz półfinalistą Mistrzostw Polski - Polonią Warszawa.  Warto dodać, że w tych rozgrywkach byliśmy najmłodszymi uczestnikami. Rywale górowali nad nami nie tylko wiekiem, ale także doświadczeniem.

Najmłodsze roczniki z UKS Komorów 2004 – 2006 z racji bardzo dużej liczebności zostały zgłoszone do rozgrywek „pierwszego kroku”, w kategorii z roczników 2003, w liczbie aż dwóch drużyn.  Chłopcy trenują z wielkim zaangażowaniem i widząc taką pasję możemy być spokojni, że i oni doczekają się licznych medali, a co najważniejsze, że kolejne roczniki w UKS Komorów dzięki koszykówce uczą się grać fair play  zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Bo koszykówka uczy  życia.