Koncert Kolęd i Pastorałek - Reguły, Komorów
175(niedziela, 29 stycznia, godz. 16.00 i 19.00)
Występują:
- Katarzyna Zając-Caban :
Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w 2006 roku. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, między innymi: Teresę Wojtaszek-Kubiak, Helenę Łazarską, Piotra Kusiewicza.Tuż po studiach zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Xerksesa w operze G. Haendla – Xerkses. W 2006 roku rozpoczęła także współpracę z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi biorąc udział w sesjach naukowo – artystycznych, koncertach z wybitnymi kameralistami oraz w recitalach dyplomowych i egzaminach studentów. W roku 2008 podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie debiutowała partią Krysi w Ptaszniku z Tyrolu C. Zellera, oraz z niemieckim Teatrem w Bremen w którym regularnie bierze udział w koncertach operowych i operetkowych. Współpraca z impresaryjnym Teatrem w Schwerin (Niemcy) zaowocowała partią Curry w operze G. Verdiego – Moc przeznaczenia w 2010 roku. Od 2009 roku jest pedagogiem w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału. Od 2015 roku współpracuje jako solistka z Fundacją Avangart, która jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO. W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach.
- Zespół kameralny No-Net:
To połączenie aksamitnego brzmienia instrumentów smyczkowych - skrzypiec, altówek i wiolonczel - oraz pięknej barwy instrumentów z grupy aerofonów dwustroikowych - oboju i fagotu. Taki skład to rodzaj orkiestry kameralnej opartej na kwartecie smyczkowym, w której obój często przejmuje wiodącą rolę skrzypiec, a fagot - rolę wiolonczeli, wykonując osobne partie solistyczne. Dziewięcioosobowy zespół instrumentalny tworzą wybitni muzycy, którzy wywodzą się z instytucji, będącej kulturalną dumą województwa łódzkiego - Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania. Muzycy mają bardzo szeroki repertuar, sięgają po dzieła wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej m.in.: Vivaldiego, Bacha, Mozarta, Chopina czy Czajkowskiego. Wykonują również nowoczesne aranżacje muzyki popularnej, filmowej, świątecznej, a także kolęd i pastorałek.
Miejsce:
- Reguły, Al. Powstańców Warszawy 1; sala multimedialna - godz. 16.00;
- Komorów, Al. 3 Maja 9, Parafia Rzymskokatolicka PW. Narodzenia Najświętszej Marii Panny - godz. 19.00;
Wydarzenie może być dokumentowane w postaci fotorelacji/filmu i może być opublikowane na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i wydawnictwach Gminy Michałowice oraz jednostek pomocniczych oraz może być przekazywane mediom. Biorąc udział w przedsięwzięciu uczestnik/opiekun prawny uczestnika, wyraża zgodę na przetwarzanie jego/uczestnika wizerunku dla potrzeb związanych z promocją wydarzenia.
Zobacz także
(sobota, 21 grudnia, godz. 18.00).
(piątek, 13 grudnia, godz. 18.00).
(sobota, 9 listopada, godz. 18:00).